Hyggelig pub med central beliggenhed på Frederiksberg

Priskr. 175.000
Areal118 kvm
Huslejekr. 16.869 pr. md.
Depositumsvarende til 6 måneders leje
UdbetalingKontant
LokationKøbenhavn
BevillingJa
Sagsnummer4868

Beskrivelse

Drømmer du om at eje din egen hyggelige pub i hjertet af Frederiksberg? Nu har du muligheden for at overtage Blondies Pub 2000, en charmerende og veldrevet pub med en attraktiv beliggenhed på den travle Roskildevej.

Pubben er kendt for sin afslappede atmosfære, hvor stamkunder og nye gæster mødes over en kold øl eller en runde billard. Med plads til ca. 30 gæster, et koldt køkken, og en 02-bevilling, er rammerne perfekte for en café eller pub med fokus på hygge og samvær.

Lejemålet kan evt. benyttes som café og tilbyder dermed fleksibilitet for en kommende ejer til at udvikle konceptet eller starte noget helt nyt.

Om området

Frederiksberg er en af Københavns mest eftertragtede bydele, og Roskildevej er en livlig færdselsåre med masser af aktivitet og synlighed. Området er kendt for sine mange hyggelige caféer, butikker og et stort udvalg af kulturelle tilbud. Derudover byder Frederiksberg på et godt mix af lokale beboere og besøgende, hvilket giver et stabilt kundegrundlag.

Med sin beliggenhed tæt på offentlig transport og parkeringsmuligheder er Blondies Pub 2000 let tilgængelig for gæster fra hele byen.

Grib chancen for at blive en del af Frederiksbergs café- og pubmiljø!

Kontakt os for yderligere information og en fremvisning af denne fantastiske mulighed.

Omsætning:

Sælger oplyser at den årlige omsætning er ca. kr. 1.000.000.

Åbningstider:

Søndag – torsdag: 14:00 – 22:00

Fredag – lørdag: 14:00 – 02:00

Transport:

Bus: 4A samt 7A
Metro: Frederiksberg St.
Parkering: Foran forretningen

 

 

Beliggenhed